Telefon

0536-342-1397

E-posta

mkasogutma@gmail.com

Açılış saatleri

7/24 Kesintisiz Hizmet

Namık Kemal Mahallesi Kombi Servisi Kış aylarının en yaygın kullanılan ısınma olanağı sağlayan ürünü olan kombiler

Baymak Eco CT 20 Arıza Kodları ve Çözümleri Aşağıdaki Gibidir;

Kombiler çalışma süreci içerisinde bazı sorunlar meydana getirebilir. Bu sorunlar çeşitli kodlarla belirlenmiş olup bunların çözümleri de belirtilmiştir.

E01 Arıza Kodu (Başarısız Ateşleme)

Çözüm: Arıza kodu görüldüğü zaman kombiye gelen gaz girişi kontrol edilmelidir. Bunun yanında gaz girişinde herhangi bir olumsuzluk yoksa kombi resetlenebilir. Bu durum sorunun çözülmesini sağlayabilir. Sorunu çözmek için sadece bir kere değil art arda 3 kez resetlenmelidir. Sorunun çözülememesi durumunda servislerden yardım almanız gerekecektir. Gaz vakfı başta olmak üzere kart, elektrotlar incelenmelidir. Bunun yanında soğuk alanda bulunan kombilerde su boruları donmuş olabilir.

E02 Arıza Kodu (Hatalı Alev Oluşumu)

Çözüm: Kombinin sorununu gidermek için resetleme yapmak gerekir. Hatanın düzelmesi için birden fazla resetleme yapılmalıdır. Düzenleyen sorunlarda servislerden destek almalısınız. Bunun yanında kart ve gaz vakfı kontrol edilmeli ve baca incelenmelidir.

E03 Arıza Kodu (Aşırı Isınma Sorunu)

Çözüm: Eğer arıza görülürse öncelikle vanalar ve tesisat durumu incelenmelidir. Kombiye gelen suyun basıncının düşük olması da sorunun temel kaynağıdır. Bunun için 1,5 bar su girişi ayarlanmalıdır. Sorunun çözülmemesi durumunda servis desteği alınabilir. Tesisatta sıkıntı olması da bu hatanın oluşmasına neden olmaktadır. Üç yollu vana, eşanjör, pompa ve limit duyar bu gibi durumlarda kontrol edilmelidir.

E09 Arıza Kodu (Gaz Valfi Geri Beslenme Sorunu)

Çözüm: Gaz vaktinde meydana gelen sorunlar nedeniyle bu hata kodu oluşabilir. Resetleme denemek gerekecektir. Eğer sorun çözülmezse servise haber verilmelidir.

E12 Arıza Kodu (EEPROM Sorunu)

Çözüm: Yazılımda meydana gelen olumsuz durumlar nedeniyle oluşabilir. Resetleme denenmeli olmazsa bu konuda tecrübeli kişilerden destek alınmalıdır.

E15 Arıza Kodu (Sensör Sıcaklık Değişimi Kodu)

Çözüm: Sensörde meydana gelen arızalar nedeniyle oluşabilir. Bunun yanında tesisat sistemleri de sıkıntı oluşturuyor olabilir. Herhangi bir işlem yapmadan servise haber vermek gerekecektir.

E16 Arıza Kodu (Dönüş Sıcaklık Sensör Kilitlenmesi)

Çözüm: Dönüş sıcaklık sistemi arıza vermektedir. Bu gibi durumlarda herhangi bir işlem yapmadan destek talebinde bulunmalısınız.

E17 Arıza Kodu (Çıkış Sıcaklık Sensör Kilitlenmesi)

Çözüm: Cihazdaki çıkış sıcaklık sisteminde arıza meydana gelmiştir. Bu durum yalnızca servis yardımı ile çözülebilir.

E18 Arıza Kodu (NTC Sensör Test Sorunu)

Çözüm: Cihaz içerisindeki sensörlerin yanlış takılması sonucu bu arıza oluşmaktadır. Çözüm için servis desteği alınmalıdır.

E21 Arıza Kodu (Elektronik Kart Sorunu)

Çözüm: Reset işlemi yapılarak sorun çözülebilir. Bunlar birkaç kez uygulanmalıdır. Çözüm sağlanmazsa servise haber verilmelidir. Elektronik kart incelenecektir.

E33 Arıza Kodu (Dönüş Sıcaklık Sensörü Sorunu)

Çözüm: Dönüş sıcaklık sensöründe meydana gelen arıza nedeniyle bu hata alınıyor olabilir. Bunun yanında kart ve bağlantılar kontrol edilebilir.

E35 Arıza Kodu (Çıkış Sıcaklık Sensör Sorunu)

Çözüm: Herhangi bir resetleme yapılmamalıdır. Bağlantılarda meydana gelen bir kopma nedeniyle hata meydana gelmektedir. Bu nedenle güvenilir bir servisten destek alınmalıdır.

F13 Arıza Kodu (Reset Kilitlenmesi)

Çözüm: Resetleme sorununun çözümü için cihaz tamamıyla şalter üzerinden kapatılıp açılabilir. Bu sayede reset kilidi devreden çıkacaktır.

F34 Arıza Kodu (Düşük Beslenme Gerilimi Sorunu)

Çözüm: Ana hat üzerinden gelen elektriğin az olması sonucu meydana gelebilir. Bir süre beklemek sorunu çözse de bazı durumlarda hata devam eder. Bu aşamada servis desteği alınmalıdır.

F37 Arıza Kodu (Düşük Su Basınç Sorunu)

Çözüm: Cihaza gelen suyun oldukça azalması durumudur. Bu aşamada 1.5 bar üzerinde su basıncı çıkarılmalıdır. Daha sonra resetleme yapılarak cihaz çalıştırılmalıdır. Sürekli bu işlemi yapmak durumunda kalıyorsanız servise başvurmanız faydalı olacaktır.

F39 Arıza Kodu (Dış Hava Sensörü Sorunu)

Çözüm: Dış havayı kontrol eden bir duyar varsa bunda arıza var anlamına gelir. Yoksa elektrik çevresindeki bir sıkıntıdan kaynakları gör dur. Bunun yanında kart arızası da olabilir. Servis desteği alınarak çözülmelidir.

F40 Arıza Kodu (Yüksek Basınç Sorunu)

Çözüm: Su basıncının 2,5 barın üzerine çıktığı durumlarda karşılaşılır. Bununla beraber sorun cihaz içerisinde parçalara zarar vermiş olabilir. Boşaltım yapılıp 1,5 bar seviyesine su basıncı indirildikten sonra hâlen durum devam ediyorsa servisten yardım alınmalıdır.

F47 Arıza Kodu (Su Basınç Anahtarı Bağlı Değil)

Çözüm: Kombiye bağlanan doldurma musluğunun uygun olmadığı anlamına gelir. Kontrol edilmesi gereken bir arızadır.

F52 Arıza Kodu (Kullanım Suyu Sensörü Sorunu)

Çözüm: Sıcak su sensöründe meydana gelen bir arızayı belirtmekte olup bu tür sıkıntılarda cihaz sıcak su vermez. Sensör kontrol edilmeli ve bağlantıları doğru şekilde sağlanmalıdır.

F53 Arıza Kodu (Ana Eşanjör Temel Sigorta Problemi)

Çözüm: Hata alındığında resetlemek çözüm olabilir. Fakat sorun ortadan kalkmazsa servise ulaşmanız gerekecektir.

F81 Arıza Kodu (Sensör Test Sorunu)

Çözüm: Kombi içerisine takılan herhangi bir sensörün uygunluk durumunun doğru olmadığını belirtmektedir. Parçanın incelenmesi gerekecektir. Eğer sorun giderilmezse servis desteğine ihtiyaç duyulacaktır. Resetleme işlemi yapmakta çözüm sağlayabilen bir yöntemdir.

uzun süreli ve Kolay kullanım için üretilmiş ürünlerdir. zaman içerisinde sadece kış aylarında kullanılan ve yaz aylarında kullanılmadan öylece bekleme konumunda kalan kombilerde çeşitli sıkıntılar meydana gelebilir. Namık Kemal Mahallesi Kombi Servisi Garantili Hizmet sağlar. Oluşabilecek bu sorunlara zamanında ve doğru müdahale yapılmadığı zaman kombileriniz kullanılmaz hale gelebilir bu hem ekonomik hem de ısınamama problemi olarak karşınıza çıkabilir. Bu sebeple bu arızalara meydana geldikleri zaman en kısa süre içerisinde gerekli bilgi ve donanıma sahip kişiler tarafından müdahale edilmelidir.

Esenyurt Kazan Servisi bölgesel Garantili ve Kurumsal Kazan Servisi

Esenyurt Bölgesinde 18 yıllık deneyimimizle sizlere 7 gün 24 saat servis imkanı sağlıyoruz. Acil hizmet garantisi ve duyarlı müşteri takibiyle sizlere üst düzey hizmet sağlıyoruz. Kazan tamiri için gerekli tüm ekipman ve teknisyenlere sahip firmamız sizlere Garantili hizmet sağlıyor ve işinin arkasında durduğu için 1 yıllık parça garantisi veriyoruz.

Önerilen makaleler

Call Now ButtonServis İçin Arayın