Telefon

0536-342-1397

E-posta

mkasogutma@gmail.com

Açılış saatleri

7/24 Kesintisiz Hizmet

Mehterçeşme Kombi Servisi en yaygın kullanılan ısınma olanağı sağlayan ürünü olan kombiler uzun süreli ve Kolay kullanım için üretilmiş ürünlerdir. zaman içerisinde

Baymak Falke Arıza kodları ve çözümleri aşağıdaki gibidir;

E01 Arıza Kodu (Ateşleme Sisteminde Meydana Gelen Bir Sorunu Belirtir)

ÇözümKombide meydana gelen arızalar nedeniyle ateşleme yapılamam durumudur. Kombi ısıtma yapmayacaktır. Bu nedenle destek alınmalıdır.

E02 Arıza Kodu (Termostat Üzerindeki Emniyet Problemi)

Çözüm: Aşırı ısının ortaya çıkması sonucu cihaz kendini kapatmıştır. Resetleme yapmak problemi ortadan kaldırabilir. Bunun dışında uzman desteği alınması doğru olacaktır.

E03 Arıza Kodu (Çıkan Atık Gazdaki Sorun)

Çözüm: Atık gaz fanının bozulması sonucu oluşabilecek bir sıkıntısıdır. Temizleme ve basınç kontrolü gerekebilir.

E05 Arıza Kodu (Çıkış Suyundaki Sensörlerde Sorun)

Çözüm: Çıkış su sensörlerinin bağlantısında problemler olabilir. Yeni sensör takılmışsa uyumlu olmayabilir.

E06 Arıza Kodu (Sıcak Sudaki Sensörün Arızalanması)

Çözüm: Sıcak suyun aşırı ısınması, sensör bağlantısındaki sorun ve uygunluk durumunun oluşmaması nedeniyle oluşabilecek kodlamalardan birisidir.

E10 Arıza Kodu (Düşük Basınç Sonucu Oluşur)

Çözüm: Cihaza giren suyun basıncının 1 bar altına inmesi hâlinde bu kod görülecektir. Basıncın arttırılması için 1,5 bara kadar su basılmalıdır. Cihaz resetlenmeli yapılmalı ve çalıştırılmalıdır. Sorun giderilmemişse servise haber verilmelidir.

E25-E26 Arıza Kodu (Pompada Meydana Gelen Bloklanma Durumudur)

Çözüm:  Devir daim pompasındaki arıza ve tıkanma nedeniyle karşılaşılan bir koddur. Sorunun çözümü için servis yardımı önemlidir.

E35 Arıza Kodu (Cihazda Alev Oluşması Durumudur)

Çözüm: Cihazın kart ve tesisat bölümünde meydana gelen alevlenmesi belirtmektedir. Bu aşamada resetleme yapılmalı ve sorunun çözüme kavuşması beklenmelidir. Hâlen sıkıntı gitmemişse servisten yardım almak gerekecektir.

E96 Arıza Kodu (Elektrik Akımının Az Olması Anlamı Taşır)Çözüm: Cihaza gelen elektriğin yeterli seviyede olmaması sonucu oluşur. Beklemek gerekecektir. Sorun elektrik akımının gelmesinden sonra da düzelmezse servis çağrılmalıdır.

Oluşabilecek bu sorunlara zamanında ve doğru müdahale yapılmadığı zaman kombileriniz kullanılmaz hale gelebilir bu hem ekonomik hem de ısınamama problemi olarak karşınıza çıkabilir. Bu sebeple bu arızalara meydana geldikleri zaman en kısa süre içerisinde gerekli bilgi ve donanıma sahip kişiler tarafından müdahale edilmelidir.

Esenyurt Kazan Servisi bölgesel Garantili ve Kurumsal Kazan Servisi

Esenyurt Bölgesinde 18 yıllık deneyimimizle sizlere 7 gün 24 saat servis imkanı sağlıyoruz. Acil hizmet garantisi ve duyarlı müşteri takibiyle sizlere üst düzey hizmet sağlıyoruz. Kazan tamiri için gerekli tüm ekipman ve teknisyenlere sahip firmamız sizlere Garantili hizmet sağlıyor ve işinin arkasında durduğu için 1 yıllık parça garantisi veriyoruz.

Önerilen makaleler

Call Now ButtonServis İçin Arayın