Telefon

0536-342-1397

E-posta

mkasogutma@gmail.com

Açılış saatleri

7/24 Kesintisiz Hizmet

İstiklal Kombi Servisi Eca Colora Premix yoğuşmalı kombide arıza oluştuğu zaman, kombi ekranında E01 E02 E05 E08 E09 E12 E15 E16 E17 hata kodları çıkar. Bu kodlar sayesinde kombinin neden arıza verdiği konusunda fikir sahibi olunur. 

E01 Hata Kodu

Alev Oluşmaması Sorunu: Kombinin ekranında E01 hata kodu görüldü ise kombi gaz yollarında sorun olduğu anlamına gelir. Kombi gaz hattında bulunan gaz vanaları kontrol edilmelidir. Kombiye resetleme yapılmalıdır. Sorun hala devam ediyorsa servisten yardım alınmalıdır. Kombi gaz valfi, anakart veya ateşleme elektrotlarında sorun olabilir.

E02 Hata Kodu

Yanlış Alev Sinyali: Gaz valfi kapalı olmasına rağmen kombide hala alev algılanıyorsa sorun var demektir. Kombiye resetleme yapılmalıdır. Kombinin anakart, gaz valfi, iyon elektrotunda sorun olabilir.

E05 Hata Kodu

Fandan Uzun Süre Bildirim Alamama Sorunu: Fan motorundan 1dakikadan uzun süredir bildirim gelmiyorsa fan motorunda arıza var demektir. Kombi resetlenmelidir. Arıza devam ediyorsa yetkili servisten yardım alınmalıdır. Elektronik anakart, fan okuyucusu veya fan motorunda sıkıntı olabilir. 

E08 Hata Kodu

Alev Devresinde Oluşan Sorun: Bu arıza ile karşılaşıldığında kombiye resetleme yapılmalıdır. Sorun geçmedi ise servis çağırılmalıdır. Elektronik anakart arızalı olabilir.

E09 Hata Kodu

Valf Geri Bildirim Vermiyor Sorunu: Kombi gaz valfinde oluşan sorun anlamına gelir. Kombiye resetleme yapılmalıdır. Hala arıza sürüyorsa servis çağırılmalıdır. Kablolarda kopma veya gaz valfi arıza yapmış olabilir.

E12 Hata Kodu

EEPROM Kontrol Hatası: E12 hata kodu ekranda çıkıyorsa kombiye resetleme yapılmalıdır. Elektronik ana kartta bir arıza olabilir. Sorun devam ederse servisten yardım istenmelidir. 

E15 Hata Kodu

Sıcaklık Sensör Ölçüm Sorunu: Bu kod ekranda görüldüğünde sıcak su musluktan gelmez. Sensör arızası anlamına gelir. Kombiye resetleme yapılmalıdır. Sensör kabloları kopmuş veya elektronik ana kartta bir sorun oluşmuş olabilir. Yetkili servis çağırılarak sorun giderilir.

E16 Hata Kodu

Gidiş Suyu Sıcaklık Sensör Hatası: Bu arıza kodu, kalorifer devresi gidiş suyu sıcaklık sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. Kombiye resetleme yapılmalıdır. Sensör ısı algılama özelliğini kaybetmiş ya da sensör kablosu kopmuş olabilir. Servisten yardım istenmelidir.

E17 Hata Kodu

Dönüş Suyu Sıcaklık Sensör Sorunu: Kalorifer dönüş hattı sıcaklık sensöründe arıza meydana geldiği zaman E17 hata kodu çıkar. Kombi resetlenmelidir. Sensör kablosunda kopma ya da sensör arızası olabilir. Servisten yardım alınmalıdır.

E18 Hata Kodu

Su Sıcaklığı Sensör Sorunu: Kombiden alınan kullanım suyu sıcaklık sensöründe hata olduğunda bu kod ekranda yanar. Kombi resetlenmelidir. Sensörde bir sorun vardır ya da kablolar kopmuş olabilir.

E21 Hata Kodu

Analog-Dijital Çevirici Sorunu: Bu sorunda elektronik anakart arızalı olabilir. Kombi resetlenmelidir. Sorun giderilmediyse servisten yardım istenmelidir. 

E33 Hata Kodu

Kalorifer Dönüş Suyu Sıcaklık Sensör Sorunu: Bu hata kodunda kalorifer devresinde dönen suyun sıcaklık sensörünün de arıza olduğu anlamına gelir. Kombi resetlenmelidir arıza devam ediyorsa servis çağırılmalıdır.

E35 Hata Kodu

Kalorifer Gidiş Suyu Sıcaklık Sensörü Açık-Kısa Devre Sorunu: Bu arıza kodunda sensör kablosunda kopma, kısa veya açık devre sorunu olduğu anlamına gelir. Kombi resetlenmelidir arıza devam ederse servis çağırılmalıdır.

E54 Hata Kodu

Yoğuşma Sifonu Tıkalı Sorunu: Bu arıza kodu yoğuşma giderinin tıkalı olduğunu belirtir. Sifon temizlenir, giderin açık olup olmadığı kontrol edilir.

E80 Hata Kodu

Dönüş-Gidiş Sıcaklık Sensörü Arasında Sıcaklık Farkı Fazla Sorunu: Kalorifer devresi dönüş suyu sıcaklık sensör sıcaklığı, gidiş sensör sıcaklığından fazla olmamalıdır. Aksi takdirde Kombide arıza meydana gelir. Bu durumda peteklerin açık konumda olması gerekir. Resetleme yapıldıktan sonra sorun hala devam ediyorsa servis çağırılmalıdır.

E82 Hata Kodu

Alev Kaybı Sorunu: Kombi, ateşleme yaptıktan sonra alev kaybı yaşanıyorsa sorun var demektir. Kombiye resetleme yapılır. Elektronik anakart iyon elektrotu arızalı olabilir. 

F07 Hata Kodu

Aşırı Baca Gazı Sıcaklık Sorunu: Bacı gazı sıcaklığı 95°C’ yi aştığı takdirde arıza oluşur. Kombi resetlenmelidir. Ana kartta ya da fan modülasyonunda arıza olabilir. 

F13 Hata Kodu

Aşırı Resetleme Sorunu: Kombiye üst üste birden fazla resetleme yapılırsa bu hata kodu ekranda çıkar. Kombiyi şalterden kapatıp tekrar açarak sorun giderilebilir.

F34 Hata Kodu

Düşük Besleme Gerilim Sorunu: Elektrik akımı 170 V altında olmamalıdır. Olduğu zaman bu hata kodu ekranda çıkar. Kombiye kombi regletörü takıldığı durumda sorun giderilir. 

F37 Hata Kodu

Düşük Su Basıncı Uyarısı: Kalorifer devresi su basıncının istenilen seviyenin altında olduğunda ekranda bu hata kodu çıkar. Kombide, mavi doldurma musluğu ile kombi su seviyesi 1,5 bar olana kadar su basılmalıdır. 

F39 Hata Kodu

Dış Hava Sensör Sorunu: Bazı kombilerde dışarıdaki hava ısısına bağlı olarak çalışan dış hava sensörü bulunur. Bu sensör bozulduğu zaman F39 hata kodu ekranda çıkar. 

F40 Hata Kodu

Yüksek Basınç Sorunu: Tesisat basıncı 3 bar seviyenin üzerine çıkmamalıdır. Çıktığı durumda bu hata kodu ekranda belirir. Kombiye basılan fazla su basıncını gidermek için peteklerden su basıncını 1,5 bar seviyesine gelene kadar su alınması gerekir. Sorun düzelecektir. 

F47 Hata Kodu

Su Basınç Sensör Arızası: Bu hata kodunda su basınç sensörü kalorifer su basıncını algılayamadığı durumda ekranda çıkar. Anakart arızalı, sensörde sorun ya da kablolar kopmuş olabilir. 

F50 Hata Kodu

Boyler Sensör Arızası: Boyler sensöründe arıza ya da kablolarında problem olabilir. Servis çağırılmalıdır. 

F51 Hata Kodu

PT 1000 Solar Sensör Sorunu: PT 1000 solar sensörde bir sorun olabilir. Bağlantılarda sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. 

F52 Hata Kodu

Kullanım Suyu Sıcaklık Sensörü Sorunu: Bu arıza kodunda sensörde bir problem olabilir ya da kablolarda kopma olabileceğinden servisten yardım istenmelidir. 

F53 Hata Kodu

Baca Gazı Sıcaklık Sensörü Sorunu: Sensörde kısa devre oluşursa veya kablolarda kopma olursa bu hata kodu kombi ekranında çıkar. Servisten yardım alınmalıdır. 

F81 Hata Kodu

Sıcaklık Sensörü Sapma Testi Beklemesi: Sıcaklık sensöründe bir sorun olabileceği için servisten yardım alınmalıdır. 

Garantili ve Kurumsal Kazan Servisi

Esenyurt Bölgesinde 18 yıllık deneyimimizle sizlere 7 gün 24 saat servis imkanı sağlıyoruz. Acil hizmet garantisi ve duyarlı müşteri takibiyle sizlere üst düzey hizmet sağlıyoruz. Kazan tamiri için gerekli tüm ekipman ve teknisyenlere sahip firmamız sizlere Garantili hizmet sağlıyor ve işinin arkasında durduğu için 1 yıllık parça garantisi veriyoruz.

Önerilen makaleler

Call Now ButtonServis İçin Arayın