Telefon

0536-342-1397

E-posta

mkasogutma@gmail.com

Açılış saatleri

7/24 Kesintisiz Hizmet

İnönü Kombi Servisi Kombiler, kullanıcıların hatalı kullanımı sonucu veyahut zaman içinde kombi sistemindeki herhangi bir elemanın farklı sebeplerle işlevsizliğinden arıza verebilir. Bu son derece doğal bir durumdur. ECA kombilerinde ortak arıza kodları bulunsa dahi modellerin hepsi birbirinden farklılık da gösterir. ECA Confeo Premix hata kodları da ilgili yazıda belirtilmiştir.

01 Kodlu Hata

Kalorifer devresinde bulunan suyun çok ısınması yani 100°C’nin üstüne çıkması durumunda bu hata kodu cihazınızda belirir. Öncelikle peteklerinizin vanalarını kontrol edin ve vanaların açık olduğundan eminseniz cihazınızı yeniden başlatın. Sorun hala düzelmiyorsa cihaz sistemdeki pompa arıza vermiş olabilir, filtreleri tıkanmış olabilir veya üç yollu tamir takımı arızalanmış olabilir demektir. Bu durumda cihazınızın yetkili servis elemanlarına ulaşmanız gerekir.

06 Kodlu Hata

Aşırı bir ısınma olduğunu bildiren bu hata koduyla kaloriferlerdeki su sıcaklığının 95°C’nin üzerine çıktığını anlayabilirsiniz. Cihazınıza hemen müdahale ederek cihazı yeniden başlatın. Aksi takdirde aşırı sıcaklık sebebiyle cihaz kilitlenecektir. Durum düzelmiyorsa yetkili servisin ilgilenmesi gerekir.

07 Kodlu Hata

Kombi aksamında bulunan bacanın ısısının yükselmesiyle kilitlenmesi arızasıyla karşılaşıldığında cihaz bu uyarıyı verecektir. Baca aksamlarının önünde veya içinde bir engel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Herhangi bir sorun görülmediği takdirde cihazı yeniden başlatabilirsiniz. Düzelme olmadığı takdirde yetkili servis çağırmalısınız.

12 Kodlu Hata

Kaloriferlerin devre sensorunda bulunan bağlantılar koptuğunda, oksitlendiğinde bu hata kodu karşınıza çıkacaktır. Bu durumda derhal konuyla ilgili servisle irtibata geçmelisiniz.

13 Kodlu Hata

Bu hata kodu, baca gazı sensör bağlantılarında kopma ve neme bağlı sebeplerle ortaya çıkar. Konuyla ilgili sizin yapacağınız bir şey yoktur, kombinizin servisini çağırmalısınız.

14 Kodlu Hata

SKS sensör kablolarında veya sensörün kendisinde bir hata olduğunu bildiren bu kodla karşılaştığınızda yine size yetkili servis yardımcı olacaktır.

16 Kodlu Hata

Bu hata kodu kalorifer devresinin dönüş suyu sensörünün işlevini gerçekleştirmediği anlamına gelir. Bu sensör hatası yine yetkili servisin ilgilenmesi gereken bir konudur.

04 Kodlu Hata

Kombinizi açtığınızda cihazın ateşleme yapmadığını görüyorsanız bu hata kodu ile karşılaşırsınız. Gaz vanalarının açık olduğundan emin olduktan sonra cihazı yeniden başlatarak kontrol edebilirsiniz. Arızanın devam etmesi durumunda kartta veya iyonizasyonda, ateşleme aksamında veya vana aksamında bir sorun olabilir. Bu durumda yetkili servisten yardım alabilirsiniz.

05 Kodlu Hata

Kombi çalışır durumdayken brülörde alev kaybı olursa bu kod ile karşılaşırsınız. Bu arızada cihazı yeniden başlatmalısınız. İşlemi en fazla 3 kez tekrarladıktan sonra durum düzelmiyorsa anakart, gaz valfi veya iyonizasyon elektrodunda arıza olabileceğinden kombi servisiyle iletişime geçmelisiniz.

11 Kodlu Hata

Bu hata kodu gaz vanası kapalı olduğunda brülörde algılanan alev sonrası verilir. Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Sorun devam ediyorsa anakartta, iyonizasyon elektrodunda veya gaz aksamında bulunan olası bir arıza için yetkili servis ile görüşmelisiniz.

32 Kodlu Hata

Kombinize gelen elektrik voltajı düşük olduğunda yani 160 V altında olduğunda bu hata koduyla karşılaşırsınız. Kombiyi kullandığınız alana gelen elektrik voltajını kontrol ettirmeli ve ölçüm yaptırmalısınız. Bu konuda bir sorun olmadığı takdirde anakartınızda bir arıza olması muhtemeldir.

40 Kodlu Hata

Kalorifer devresindeki su basıncının düşük olduğunu gösteren bu hata sonrası kombinizde bulunan su takviye vanasıyla su ilave etmelisiniz. Ekrandaki hata kodu silinene kadar işleme devam edebilirsiniz ki bu genelde su basıncının 1,5 bar seviyesine ulaşması demektir. İşlemi yaptıktan sonra hata devam ederse sensörlerde bir arıza meydana gelmiş demektir.

42 Kodlu Hata

Kalorifer tesisatındaki suyun eksik olması durumunda pompa sisteminde bir arıza olduğunu işaret eden bu kod ekranda görüldüğü takdirde su basınç değerinin 1,5 bar olup olmadığını kontrol edin. Değilse kombiye su ekleme işlemini yapın ve kombiden peteklere giden vanaları kontrol edin. En fazla 3 kez yeniden başlatma işlemini cihaza uyguladığınızda durum yine aynı ise yetkili servis gerekeni yapacaktır.

20 Kodlu Hata

Kombiye verilen gazın valfinde bir sorun varsa bu hata kodu oluşur. Valf bozulmuş olabilir veya anakartta bir arıza meydana gelmiş olabilir.

24 Kodlu Hata

Bu hata kodu kombi aksamlarından biri olan fanın çalışma hızının çok üstünde olmasıyla ortaya çıkar. Fan sistemi veya anakart arızası meydana gelmiş olabileceğinden konuyla bir yetkili servis ilgilenmelidir.

99 Kodlu Hata

 Elektronik anakartın arızalanması durumunda bu kodla karşılaşırsınız. Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Durum düzelmezse yetkili servis ilgilenecektir.

Kesinlikle Yetkili Servisin Görmesi Gereken Hata Kodları

30 kodlu hata CRC- Uzman parametresinden kaynaklı bir arıza olduğunu bildirir.

31 kodlu hata, CRC-Güvenlik parametresinin arızalandığı anlamına gelir.

34 kodlu hata, CRC-BCC-ID arızasıdır.

35 kodlu hata, BCC takılı olmadığında veya yerinden çıkarıldığında görülen bir arızadır.

36 kodlu hata, CRC-BCC data arızasıdır.

37 kodlu hata, elektronik kart ile BCC program yazılımının uyumsuz olma durumunda ortaya çıkar.

38 kodlu hata, yanlış BCC takılması sonrasında BCC-ID numarasının kazan ile uyumsuzluğunda ortaya çıkar.

39 kodlu hata, BCC montajının yanlış yapılmasından kaynaklanır.

50 kodlu hata, BCC aktivasyon prosedürünün tamamlanmadığı durumda ortaya çıkar.

52 kodlu hata, BCC kopyalama problemidir.

Önerilen makaleler

Call Now ButtonServis İçin Arayın