Telefon

0536-342-1397

E-posta

mkasogutma@gmail.com

Açılış saatleri

7/24 Kesintisiz Hizmet

Gökevler Kombi Servisi Günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan kombiler gerek kullanıcı hatasıyla gerek zaman içinde cihazın mekanik sistemine bağlı olarak arıza gösterebilir. Arıza durumlarında belirtilen yönergelerle arızayı kendiniz gidermeye çalışabilirsiniz. Fakat bu konuda yetkili servislerle iletişime geçerek işi uzmanına bırakmak en doğrusudur. ECA kombiler bazı genel ortak arıza kodlarını gösterebilir. Fakat modellerine göre kombi cihazlarının gösterdiği arıza kodları değişiklik gösterecektir.White Plus kombi modelleri Hermetik Konvansiyonel modeller arasında bulunan bir ECA kombi modelidir. Bu modellerde sıkça karşılaşılan arıza kodları ve olası çözümleri verilmiştir.

C1/A4/80°C Kodlu Arıza

Prosestat işletme esnasında açıyor anlamına gelen bir arıza kodudur. Bu arıza kodu cihazda belirdiğinde fan sistemi devir hızını tam olarak sağlayamıyor anlamına gelir. Bu arızayla karşılaşıldığında cihazı resetleyerek yeniden başlatmak gerekir. Bir süre bekledikten sonra eğer arıza düzelmiyorsa bu işlem birkaç daha tekrarlanabilir. Cihazın verdiği arızada hala düzelme olmuyorsa yetkili servisten destek almak gerekir. Prosestat, fan sistemi, elektronik kart ve baca sistemini de kontrol etmenizde fayda olacaktır.

C6/A4/70°C Kodlu Arıza

Prosestat devreye girmiyor veya devreyi kapatmıyor anlamına gelen bir arıza kodudur. Cihazınız ateşleme yaptığı anda prosestat devreye girmiyorsa ya da cihaz bu devreyi kapatıyorsa bu arıza kodu belirir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapılabilecek herhangi bir işlem yoktur. Mutlaka yetkili servisten uzmanların çözmesi gereken bir sorundur. Yetkili servisin prosestat, elektronik kart, fan gibi parçaların ve baca sisteminin kontrolünü sağlaması gerekir.

E9/40°C Kodlu Arıza

Emniyet termostatı devrede anlamına gelen bir arıza kodudur. Bu arızanın yaşanması için birden fazla sebep olabilir.  Cihazınızın tesisatında bulunan su istenilen basınçta olmayabilir ya da cihazınız bulunan bu suyu göremiyor ve tesisat içinde dolaştıramıyor olabilir. Bu durumda arızanın nedeni hem cihaz kaynaklı hem de tesisat kaynaklı olabilir. Bu arıza durumunda ilk yapılacak işlem cihazın su basınç göstergesine bakmaktır.

İstenilen seviyeden daha düşükse mutlaka vanadan cihaza su ilave etmek gerekir. Böyle bir sorun ortada yoksa tesisat yani petekler ve vanalar kontrol edilmelidir. Son işlem olarak cihazı resetleyerek yeniden başlatabilirsiniz. Bütün bunlar sonucunda arıza yine de devam ediyorsa kalorifer tesisatınızın dönüş filtresinin tıkalı olma olasılığını, eşanjötrün kireçlenmiş olabileceğini, pompa sıkışması olduğunu veya kart ile üç yollu vanada arıza olduğunu düşünebilirsiniz. Kesin arıza belirlenmesinde ve çözümünde yine yetkili servisten yardım almak gerekir.

E2/40-50°C Kodlu Arıza

Bu arıza kodu cihazınızda belirdiğinde gidiş suyu sensörü sorunu yaşıyorsunuz demektir. Sensor kablo bağlantılarında bir arıza olduğunu bildirir. Bu arıza ile karşılaştığınızda direkt olarak yetkili servisten yardım almalısınız. Kombiyi resetleyerek yeniden başlatma işlemini yapabilirsiniz fakat bu arıza böyle de muhtemelen düzelmeyecektir.

EA/50°C Kodlu Arıza

Brülörde alev oluşmuyor anlamına gelen bu arıza ayrıca ateşleme sorunu anlamına da gelmektedir. Bu arızayla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk hamle gaz vanalarının kontrol edilmesi olmalıdır. Vanalar kapalı ise açık konuma getirmelisiniz. Gaz vanaları açık durumdaysa ve gazın kesintiye uğramadığından da eminseniz kombiyi resetleyerek yeniden başlatmalısınız. Bu işlemi birkaç defa tekrarlayabilirsiniz. Arızada hala düzelme olmadığı takdirde yetkili servisten yardım almalısınız. Yetkili servis bu durumda cihazınızın elektronik kartını, iyon-ateşleme elektrodunu ve gaz armatörünü inceleyerek sorunu tespit edecektir.

A7/60-70°C Kodlu Arıza

Sıcak su sensörü montajının yanlış olduğunu veya sensorda bir sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu arıza cihazınızda belirdiğinde vakit kaybetmeden yetkili servis çağırarak yardım almalısınız. Yetkili servis montajı yanlış yapılmışsa bu durumu düzeltecek, sensörde sorun varsa da buna göre bağlantılarla ilgili sorunu mutlaka çözecektir.  

CE/40-50-60-70°C Kodlu Arıza

Isıtma devresinin sıcaklık artış hızının yüksek olduğunu bildiren arıza kodudur. Cihazınızdaki su basıncı yeterli değilse vanadan su takviye etme işlemi uygulamanız gerekir.  Petek ve tesisatların vanalarını da kontrol etmelisiniz. Düzelme olmuyorsa cihazı resetleyerek yeniden başlatabilirsiniz. Arızanın devam etmesi durumunda yetkili servisten yardım almanız gerekecektir. Yetkili servis varsa tesisattaki tıkanmayı veya havayı, eşanjörlerdeki kireçlenmeyi veya tıkanmayı, filtrelerdeki tıkanmayı, pompa sıkışıklığını tespit edecek ve çözümünü sağlayacaktır.

B1/ 50-60°C  Kodlu Arıza

Cihazınızın seçim şalterinin pozisyonunda bir hata olduğunu bildiren bu arıza durumunda vakit kaybetmeden yetkili servisten yardım almalısınız.

Önerilen makaleler

Call Now ButtonServis İçin Arayın