Telefon

0536-342-1397

E-posta

mkasogutma@gmail.com

Açılış saatleri

7/24 Kesintisiz Hizmet

Fatih Kombi Servisi Eca kombiler zaman içinde veya kullanıcı hatası nedeniyle mekanik arıza gösterebilir. Kombiler yaşamın bir parçası olan sıcak su ihtiyacını ve kışın da ısıtma ihtiyacını karşılayan vazgeçilmez bir sistemdir. Bugün hemen hemen tüm yaşam alanlarında bu sistem herkes için ilk tercihtir. Eca kombi modeline göre arıza kodları farklı şekillerde görüntülenebilir.

Eca Kombi Genel Arıza Kodları

T1 Kodlu Arıza

Aşırı ısınma sebebiyle kombinin verdiği arıza kodudur. Kombi ana eşanjörünün tıkalı durumda olduğunu veya kireçlenmiş olduğunu, üç yollu vananın konum değiştirdiğini, petek ve sıcak su konumunun ayıramadığı bir tesisat sorunu olduğunu belirtir.

P1 Kodlu Arıza

Kombinin tesisatında bulunan su basıncında bir sorun olduğunu gösteren arıza kodudur. Bu durumda cihazda bulunan su basıncı, olması gerektiğinden az demektir. Bu arıza kodu belirdiğinde cihazınızın vanasından su takviyesi yapmanız gerekmektedir.

E1 Kodlu Arıza

Bu arıza kodu cihazlara göre değişiklik gösterse de genel olarak kombinin kablolarında bir kısa devre veya prosestat sorunu olduğunu bildirir.  Ateşleme iyonizasyonunda, gaz armatüründe veya elektronik kartta da hata olabilme olasılığı yüksektir.

A1 Kodlu Arıza

Kombinin şebeke elektrik sistemindeki voltaj 165 derece altına indiğinde voltaj düşüklüğü sebebiyle bu arıza kodu ile karşılaşılır.

E5 Kodlu Arıza

Bu arıza kodu cihazlara göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak cihazın kablolarında bir kısa devre olduğuna veya prosestatlarda bir sorun olduğuna işaret eder.

04 Kodlu Arıza

Cihazınız ateşleme yapmadığında bu arıza kodu ekranda belirecektir. İyonizasyon, ateşleme sistemi ve elektronik kartta da sorun var demektir.

 F1 Kodlu Arıza

Petekler ısınmadığında bu arıza kodu cihazınızda belirir ve kombi dönüş sensör arızası var demektir.

F5 Kodlu Arıza

Genel olarak bacalı kombilerde bulunan ve atık gazların kontrolünü sağlayan ptc’nin bağlantı sorunu olduğunu veya herhangi başka bir arızasının olduğunu bildiren arıza kodudur.

F4 Kodlu Arıza

Cihazın ateşleme yapmadığı durumlarda iyonizasyon ve anakart sorunu olduğunu bildiren arıza kodudur.

E3  Kodlu Arıza

Cihazın limit termostatının aşırı sıcaklık yani hararet nedeniyle açıldığının ve kilitlendiğinin göstergesi olan bu arıza kodu ayrıca gaz tahliyesinde de bir aksama olduğunu bildirir.

Esenyurt Bölgesinde 18 yıllık deneyimimizle sizlere 7 gün 24 saat servis imkanı sağlıyoruz. Acil hizmet garantisi ve duyarlı müşteri takibiyle sizlere üst düzey hizmet sağlıyoruz. Kazan tamiri için gerekli tüm ekipman ve teknisyenlere sahip firmamız sizlere Garantili hizmet sağlıyor ve işinin arkasında durduğu için 1 yıllık parça garantisi veriyoruz.

Önerilen makaleler

Call Now ButtonServis İçin Arayın