Telefon

0536-342-1397

E-posta

mkasogutma@gmail.com

Açılış saatleri

7/24 Kesintisiz Hizmet

Çınar Kombi Servisi Birçok devre elemanından oluşan karmaşık yapıya sahip elektronik cihazlar bozulduğu zaman kolay bir şekilde tamiri ve müdahale etmeyi sağlamaktadır. 1954 yılında İstanbul’da kurulan Demirdöküm markası ısıtma sektöründe döküm radyatör, kazan, kat kaloriferi, panel radyatör, şofben ve kombi üretimi yapmaktadır. Kombi sektöründe üretmiş olduğu Demirdöküm atromix modeli doğalgazla çalışan yoğuşmalı ve farklı kapasitelerde üretilen verimli bir kombi çeşididir. Bu kombiler herhangi bir sorun oluştuğunda şu hata kodlarını vermektedir;

Kombi Arıza Kodları

F.00; gidiş devresindeki sıcaklık sensör arızalarında ortaya çıkar. Ntc soketinden kaynaklanan bu arıza kodu çoklu soketin takılı olmaması, kablolarında herhangi bir kopmadan ortaya çıkar.

F.01; dönüş devresinde bunlar sıcaklık sensörünün arızalanma durumlarında ortaya çıkmaktadır. Ntc soketinin gevşeme durumlarında ve kablolarda meydana gelen kopmalarda bu hata kodunu vermektedir.

Kombi Kısa Devre Kodları

F.10; gidiş devresinde meydana gelen sıcaklık sensör sorunlarında sensör arızalarında oluşur.

F.11; dönüş devresi sıcaklık sensörü arıza durumları kablo ve gövde sorunlarında meydana gelir.

F.12 İle F.91; boyler sıcaklık sensöründe meydana gelen arızalarda ortaya çıkar. Bu duruma ntc sensör arızası kablolarda kısa devre gibi durumlar neden olabilir.

F.13; sıcak su boyleri sıcaklık sensöründe konuşan arızalarda meydana gelir.

Emniyet Kapatma Kodları

F.20; aşırı ısıtma sıcaklığına ulaşılma durumlarında ortaya çıkan arıza kodudur. Topraklama bağlantılarının hatalı bağlanması, ntc temassızlık durumlarında bu hata kodu ortaya çıkar.

F.22; ısıtma cihazında yetersiz su seviyesine ulaşıldığında ortaya çıkar. Su basınç sensörünün arızalı olmasında sensöre giden kabloların gevşeme durumlarında ortaya çıkar.

F.23; sıcaklık yayılmasının çok fazla olması durumlarında bu uyarıyı verir.

F.27; Alev algılama arızalarında meydana gelen hata kodudur.

F.28; kombinin çalışma durumlarında ateşleme başarısız olursa bu hata kodunu verir.

F.29; Alev sönme durumlarında kombinin vermiş olduğu hata kodudur.

F.89; kombinin pompa arızalarında ortaya çıkmaktadır. Pompanın doğru bağlanmadığı veya uyumsuz pompa bağlanması durumlarında bu hata kodunu verir.

Birçok hata kodu basit müdahaleler ile ortadan kaldırılabilir ancak basit müdahaleyle veya reset atılarak giderilemeyen durumlarda servise başvurarak uzman yardımı almak önemlidir. Bizler de bu noktada 7/24 hizmet vererek sizlere yardımcı olmaktayız.

Esenyurt Kazan Servisi bölgesel Garantili ve Kurumsal Kazan Servisi

Esenyurt Bölgesinde 18 yıllık deneyimimizle sizlere 7 gün 24 saat servis imkanı sağlıyoruz. Acil hizmet garantisi ve duyarlı müşteri takibiyle sizlere üst düzey hizmet sağlıyoruz. Kazan tamiri için gerekli tüm ekipman ve teknisyenlere sahip firmamız sizlere Garantili hizmet sağlıyor ve işinin arkasında durduğu için 1 yıllık parça garantisi veriyoruz.

Önerilen makaleler

Call Now ButtonServis İçin Arayın