Telefon

0536-342-1397

E-posta

mkasogutma@gmail.com

Açılış saatleri

7/24 Kesintisiz Hizmet

Battalgazi Kombi Servisi Şofben ev ve iş yerlerimizde banyo ve mutfak sıcak su ihtiyacını karşılamak için gazlı ve elektrikle çalışan cihazlardır. Demirdöküm fanlı hermetik şofbenler doğalgazla çalışan elektronik ateşleme sistemine sahip şofbenlerdir. Yaz kış musluklardan sıcak su ihtiyacını karşılamakta olan Demirdöküm fanlı hermetik şofbenler bazı durumlarda hata kodu vererek daha büyük arızalarını oluşmasını engellemektedir. Bu hata kodları şu şekildedir;

F1; şofben içerisinde sıcaklığın maksimum duruma gelmesi durumunda ortaya çıkar. Musluk girişleri ve su basıncı kontrol edilmeli basıncın düşük olması durumunda su basılmalı. Cihaz kapatılıp tekrar açılarak bu sorunu ortadan kaldırmak mümkündür. Şofben bu hata kodunu vermeye devam ediyorsan tecrübeli bir servis ile irtibata geçilerek uzman yardımı almak gerekir.

F2; ntc sensör sorunu kullanım suyunun ntc sorun olarak bu kodu vermektedir. Sensör ve sensör bağlantıları kontrol edilmelidir.

F4; şofbende iyonizasyon sorunu meydana gelme durumlarında bu hata kodu ekranda görünür. Ateşleme brülör yakamadığı durumlarda gaz valfi kontrol edilerek bu sorun giderilebilir.

F5; baca sisteminde fan kısa sürelerde çalışıyor ve duruyorsa bu hata kodunu vermektedir. Baca eğimi yeterli düzeyde olmayabilir veya baca tıkalı olma durumlarında ortaya çıkar.

F6; şofben gelen elektriğin voltajının düşmesi durumlarında meydana gelen uyarıdır. Elektrikçi veya servisten yardım alarak sorun giderilebilir, bu sorunu tekrarlanmaması adına regülatör kullanımı önerilmektedir.

F7; gaz valfinde ortaya çıkan sorunlar da meydana gelen arıza kodudur. Cihaz resetlenerek sorunu düzeltmek mümkündür.

F9; kullanım sonrasında ortaya çıkan atık gazların tahliye edildi sistemde meydana gelen arıza durumlarında ortaya çıkan arıza kodudur.

Şofben Kullanım Özellikleri

Ev ve işyerleri için önemli fonksiyon icra eden şofbenler çok büyük rahatlık sunmaktadır. Demirdöküm fanlı hermetik şofben dijital ekran ve üstün emniyet önlemleri ile birçok modelde üretimleri yapılmaktadır. Estetik tasarımı ve küçük boyutları ile kullanılacak alanlarda daha az yer kaplamaktadır. Hermetik yapıda olması ortam havasını kullanmadan fonksiyonunu yerine getirebilmesini sağlamıştır.

Aşırı ısınma ve donma emniyetine sahip Demirdöküm fanlı hermetik şofben çok fonksiyonlu kullanım imkânı sunmaktadır. Üstün teknolojik özelliklere sahip bu cihazlarda konuşabilecek bir şey arıza ve sorunlarda servisimiz ile irtibata geçerek arıza kodu hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılması durumunda uzman desteğini uzaktan almanız veya ihtiyaç durumunda kapınıza gelerek sorunun giderilmesi için gerekli müdahaleler yapılmaktadır.

Bu sebeple bu arızalara meydana geldikleri zaman en kısa süre içerisinde gerekli bilgi ve donanıma sahip kişiler tarafından müdahale edilmelidir.

Esenyurt Kazan Servisi bölgesel Garantili ve Kurumsal Kazan Servisi

Esenyurt Bölgesinde 18 yıllık deneyimimizle sizlere 7 gün 24 saat servis imkanı sağlıyoruz. Acil hizmet garantisi ve duyarlı müşteri takibiyle sizlere üst düzey hizmet sağlıyoruz. Kazan tamiri için gerekli tüm ekipman ve teknisyenlere sahip firmamız sizlere Garantili hizmet sağlıyor ve işinin arkasında durduğu için 1 yıllık parça garantisi veriyoruz.

Önerilen makaleler

Call Now ButtonServis İçin Arayın