Telefon

0536-342-1397

E-posta

mkasogutma@gmail.com

Açılış saatleri

7/24 Kesintisiz Hizmet

Atatürk Mahallesi Kombi Servisi Çok fonksiyonlu ergonomik dijital kontrol paneli, diagnostik LCD ekran ile arıza belirlenmesi, elektronik ateşlemeli, kademesiz full Alev modülasyonu, elektrik motorlu 3 yollu vana kullanımı pompa ve 3 yollu vana anti blokaj sistemi, plaka tipi eşanjör kullanımı ile kireçlenmeye karşı etkin koruma, mikroişlemci kontrollü elektronik kart sistemi, düşük devirlerde kullanım olanağı doğalgaz ve LPG ile kullanım TSE ve CE belgeli vb. birçok üstün özelliğe sahip kombilerdir. Yoğuşma tekniği ile premix condense yoğuşmalı cihazların klasik cihazlara göre farklılıkları saymakla bitmeyeceği duyanları da bir o kadar şaşırtıyor.

En Çok Oluşan Hata Kodları

Klasik ısıtma cihazlarında brülörden gelen sıcak gazlar ısı eşanjörü üzerinden geçer ısı eşanjörünün içinden dolaşan kalorifer suyu sayesinde sıcak gazların enerji alınarak atık gaz belirli bir sıcaklığa kadar soğutulur. Bunun yanında meydana gelen en sık hatalar şunlardır;

F0 Hata Kodu

Tesisat su basınç hatası

Kombi tesisatındaki su basıncının yüksek veya düşük durumda olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında bar göstergesi kontrol edilmelidir. Basınç düşük ise su basma işlemi, basınç yüksek ise fazla suyu alma işlemi gerekir. Düşük su basınç durumunda Sargon Premix model kombinin sol altında monteli olan siyah doldurma musluğu sola çevrilerek kombiye 1,5 bar kadar su basılmalıdır. Yüksek su basınç durumunda kombiye en yakın kaloriferin havası alınmalı ve basınç 1,5 bar olana kadar düşürülmelidir.

F1 Hata Kodu

Aşırı ısınma emniyet termostatı sorunu

Kombi tesisatındaki mevcut su sıcaklığının maksimum değerin de üzerine çıktığını belirtir. Önemli bir arıza durumudur ve genelde sıkça karşımıza çıkar. Cihaz bu arıza kodunu verdiğinde eğer kış modunda çalışıyor ise; servis çağırmadan önce kombi altında mevcut olan tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz.

F2 Hata Kodu

Kullanım suyu NTC sorunu

Sensör arızası olarak bilinmektedir. Sıcak su sensöründe problem olabilir. Sıcak su sensörü arızasının yanı sıra sensör bağlantılarında ve borularında da sorun yaşanıyor olabilir.

En İyi Servis Destekleri

Isıtma cihazlarının ürettiği atık gazlarda gizli enerji bulunmaktadır bu enerji yanma sonucu ortaya çıkan ve buharın içinde gizlidir. Demirdöküm Sargon Premix kombiler işte bu yüzden günümüzde en çok kullanılan türlerden birisidir. Ürünlerde ortaya çıkan sorunların hızlıca çözülmesi adına firma desteğimizden faydalanabilir ve sorunsuz bir sürecin oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Esenyurt Kazan Servisi bölgesel Garantili ve Kurumsal Kazan Servisi

Esenyurt Bölgesinde 18 yıllık deneyimimizle sizlere 7 gün 24 saat servis imkanı sağlıyoruz. Acil hizmet garantisi ve duyarlı müşteri takibiyle sizlere üst düzey hizmet sağlıyoruz. Kazan tamiri için gerekli tüm ekipman ve teknisyenlere sahip firmamız sizlere Garantili hizmet sağlıyor ve işinin arkasında durduğu için 1 yıllık parça garantisi veriyoruz.

Önerilen makaleler

Call Now ButtonServis İçin Arayın